Portugália 2-0 Uruguay, 2 egymást követő győzelmet aratott, így egy fordulóval a tervezettnél előbb jutott tovább! B Fei kétszer volt eredményes, Ronaldo volt aktív

29-11-2022

November 29-én, pekingi idő szerint hajnali 3 órakor Portugália Uruguay ellen mérkőzött meg a világbajnokság H-csoportjának második fordulójában. Nagyon jók a kilátások Portugália feljutására, és ha nyersz, idő előtt továbbjuthatsz. Érdemes megemlíteni, hogy Portugália kikapott Uruguaytól a legutóbbi világbajnokságon. Az utolsó fordulóban Cristiano Ronaldo jól játszott. A csapat nehezen verte 3-2-re Ghánát és 3 pontot szerzett. Uruguay döntetlent játszott Dél-Koreával az első fordulóban, Nunes és Suarez pedig nem élt a lehetőséggel. Ebben a párharcban Suarez készenlétben volt, Cavani pedig Nunes-szal együttműködve kezdte meg a játékot.

A 2. percben Oliveira szembefordult a labdával és az alapvonalról lőtt ki. A 3. percben Ronaldo mellkassal a tizenhatos felé ütötte a labdát, Carvalho pedig a kapuba találta és kirepült. A 7. percben B Fei kintről próbálkozott távoli lövéssel, és elkerülte az alsót. A 15. percben Felix kapott középre, a gólt pedig Jimenez blokkolta az alsóról. A 17. percben Ronaldo végzett el szabadrúgást, majd az alsó vonalról a fal hárította. A 28. percben Cancelo passzolt vissza, egy beadást Neves a tizenhatosra emelt, Ronaldo középre fejelte a labdát, a labdát pedig a kapus elkobozta. A 31. percben Bentancur egy kiállással áttört, és egyetlen kardot formált, amit Diogo Costa megoldott. A 34. percben Felix a kapuba találta a labdát, és az alsó vonalról blokkolt. A 39. percben Ronaldo kis szögből lőtt, és az ellenfél kapusa védte. Az első félidőben nem ért el eredményt a két fél, így 0-0 volt az állás. Portugáliának a labdabirtoklási arány 70%-a van, de nem tudnak gólt szerezni.

Változó oldalon ismét harcba szálltak, a második félidő 52. percében Félix kihagyta a kaput. Valverde passzolt a tizenhatosra, de Costa elkobozta. Az 54. percben Portugália adott több lábon beadást, B Fei a tizenhatosba ívelt beadást, Ronaldo magasan a kapu elé ugrott, hogy megküzdjön a csúcsért, a labda a hálóba került, 1-0, Portugália megszerezte a labdát. vezet. A FIFA az elején hivatalosan Ronaldo gólját jelölte meg, de később B Fei góljára változtatta.

A 71. percben Cavanit és Nunest is lecserélték, a kispadról Suárez és Gomez érkezett. A 74. percben Gomez dühös lövéssel a kapufát találta el! A 77. percben Uruguay végzett el egy szabadrúgást, Suárez pedig bal lábbal elkerülte az alapvonalat. A 78. percben Gomez adott középre, Costa pedig elkobozta a labdát. A 81. percben Ronaldót lecserélték. A 89. percben B Fei lőtt alacsonyan, Jimenez pedig csúsztatás közben szabálytalankodott a kézilabdával. A játékvezető passzolta a VAR-t és megerősítette a büntetőt! A 93. percben B Fee végzett el egy büntetőt és stabilan lőtt, 2-0! Portugália növelte előnyét, a két fél azóta sem írta át az állást. Portugália végül 2-0-ra nyert, és egy fordulóval továbbjutott a 2 meccsig tartó győzelmi sorozata előtt.

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)