Nyisd ki az ajtót feketén! 0-2! A vb házigazdája bukott, 3 nagy szégyen született, az edző mérges + nehéz volt a kvalifikáció

21-11-2022

Elkezdődött a 2022-es világbajnokság nyitómeccse, a házigazda Katar hazai pályán 0-2-re nyert. 1992-ben a világbajnokság házigazdája Ecuador férfi labdarúgó-válogatottjával mérkőzött meg. A teljes pályás viadal után a katari csapat először találkozott nyitással. Katar negyedszer mérkőzött Ecuadorral, és veszített a legtöbbet. Ugyanakkor Katar elszenvedte első vereségét öt meccs óta ezen a világbajnokságon, és három megaláztatási rekordot állított fel. A katari edző dühösen megrázta a karját, amikor látta, hogy csapata veszít!

A világbajnokság megrendezésére Katar nem szűkölködik, és akár 220 milliárd dollárt is elkölt. A befektetés szempontjából a katari csapat nagy jelentőséget tulajdonít a világbajnokságnak. Ezért ez az ázsiai erőmű minden bizonnyal mindent belead majd az első meccsre. Visszatekintve a történelemre, 1930 óta, a 92 éves történelem során a vb házigazdája még egyszer sem veszített a nyitómérkőzésen. Ezért Katar valójában nagy nyomás alatt van. Természetesen az ecuadori csapat egyáltalán nem gyenge csapat. Ennek a csapatnak a FIFA-ranglistája a 44., ami magasabb, mint a katari csapat 50. helye. Sőt, Ecuador 7 egymást követő meccsen, Katar pedig 5 meccsen volt veretlen. győzelem. Ezért van okunk azt hinni, hogy szoros versenyről van szó.

Katar első vb-selejtezője 1977-ben volt, és most, 45 év elteltével a csapat végre házigazdaként lép fel a vb-n, valójában arra vágyik, hogy a nyitómérkőzésen történelmi nyitógólt szerezzen, és történelmi első győzelmet aratjon.

Mindkét fél aktív volt a játékban. A játékrész 2 perc 43 másodpercében a Valencia gólt szerzett a kapu előtt. Utána vadul ünnepelt, és letérdelt imádkozni. Az olasz játékvezető azonban törölte a gólt, mert a VAR Promptot passzolták, végül a játékvezető először ezt a leshatárt állapította meg. Bár a gólt elfújták, a vendégcsapat támadójátéka igen kiélezett volt. A 16. percben egy nehezen kiharcolt büntetőlehetőséget kihasználva a Valencia egyik napról a másikra tizenegyest lőtt, ezzel segítette a vezetést a csapatnak. Ebben az esetben megérkezik Katar első helye a vb A-góljában.

A következő meccsen a katari játékosok kissé idegesnek tűntek, és nem a vártnak megfelelően teljesítettek. A 31. percben ismét a házigazda adta át a labdát. Katar nem tudta hatékonyan megfékezni az ellenfél szélről érkező keresztrúgását. A Valencia fejessel betalált a tizenhatoson belül, és gólt szerzett. másodfokú. 2-0 lett az állás. Az ecuadori csapat kezdete nagyon álmodozó volt. A kamera az állvány felé fordult. A hazaiak sok szurkolója csalódottan mutatkozott, a katari szurkolók pedig egyenesen eltakarták az arcukat, és nem bírták tovább nézni a meccset.

A játékrész 60. percében Preciado megsérült és a földre esett. A csapat orvosa bement kezelni. A játékosok a pálya szélére kerültek, a játék folytatódott. A katari játékosok kicsit aggódtak, a szurkolók kifütyülték. A 62. percben Katar kapott lehetőséget, és balról a kapuba ívelt. A támadó játékos fejelte a labdát, de sajnos a labda kimaradt.

A 73. percben az ecuadori csapat kapott szabadrúgást a bal oldalon, kapura rúgta a labdát, a védekező játékos pedig hárított. Két perccel később Afif lőtt egy távoli lövést a tizenhatoson kívülről, de az túl magas volt. A katari csapat végül kikapott, 0-2 lett az állás, a kvalifikációt pedig felfüggesztették!

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)