Nadal elsöpörte a 18 éves csillagot, és könnyedén jutott tovább, Kína teniszaranyvirága 1–12-re veszített

06-05-2021

Május 6-án, pekingi idő szerint folytatódott a madridi masters tenisztorna. A női egyes negyeddöntőkben a világ első számú Batty legyőzte Kvitovát, és egymás után 15 győzelmet aratott agyagpályákon, és ismét behatolt az elődöntőbe. A másik három elődöntő Bardoza, Pavlyuchenkova, Sabalenkaé volt. A női páros negyeddöntőben a kínai Jinhua Xu Yifan / Zhang Shuai vereséget szenvedett 1-6, 0-6. A férfi egyes arénában Nadal debütálásakor csak 3 meccset veszített, elég szép győzelmet aratott.

tennis machine

Ennek a játéknapnak a középpontjában nyilvánvalóan Batty vs. Kvitova áll, amely közvetlen párbeszéd az első helyezett és a háromszoros bajnok között. Ennek eredményeként Batty jobb vagy jobb volt a pályán. 6-1, 3-6, 6-3-ra legyőzte a 9. helyen kiemelt és a Grand Slam bajnok Kvitovat. Tízszer játszott a világranglista ellen ebben a szezonban. A legjobb 20 játékos folyamatosan nyer. Ráadásul Batty 15 egymást követő győzelmet aratott az agyagpályán, és ebben a szezonban negyedszer jutott be a női egyesek tornájának negyedik negyedébe.

tennis equipment

Barty az elődöntőben a Bardoza ellen játszik. Ez utóbbi vadkártyás megjelenést mutatott, de végig passzolt. A nyolcaddöntőben a 8. helyen kiemelt Bencicet győzte le 6–4-re és 7–5-re, ezzel első lett a torna történetében. Az első négy spanyol bennszülött női játékos. Más meccseken Pavljucsenkova 2-0-ra kiküszöbölte Muhovát, és az elődöntőben Sabalenkával került szembe. A nemrégiben kiemelkedő Sabalenka 6-1-re nyerte az első szettet, és Mertens nyugdíjas ajándékát kapta, amikor a második szettben 4-0-ra vezetett és közvetlenül továbbjutott.

tennis training equipment

A női párosban a 7. helyen kiemelt Xu Yifan / Zhang Shuai csak 49 percig állt ellen, 1-6-ra, 0-6-ra kikapott a 2. helyen kiemelt Kregickova / Sinjakovától. A kínai Jinhua nem teljesített jól a női egyesben. Reméltem, hogy ezek a játékosok megmenthetik az arcukat a női párosban. Xu Yifan / Zhang Shuai azonban 1-12-re kikapott. Túl nagy a rés.

A férfi egyes versenyben Nadal bemutatta debütálását, és gyorsan 6–1, 6–2-re söpörte Alcaraz-t. Utóbbi éppen a mérkőzés napján ünnepelte 18. születésnapját. Nadal is a bálványa. Katasztrofális vereséggel végződött, de ez is jó születésnapi ajándék. Úgy gondolom, hogy ez a potenciális fiatalember nagyobb előrelépést fog elérni. Nadal a harmadik fordulóban Sina és Poplin között találkozik a győztessel.

Más játékokban Zverev 6-3, 6-2-re legyőzte Kei Nishikori csapatát. Medvegyev először egy szettet veszített és 4-6, 6-4, 6-2-re legyőzte a Verkina fordításában, és első győzelmét agyagpályán szerezte ebben a szezonban. Az Australian Open sötét lova, Karatsev 2–6, 6–4, 6–1-es kieséssel zárta ki a 7. helyezett Schwartzmant, és behatolt a harmadik fordulóba. Összességében elmondható, hogy Nadal, Medvegyev és más legjobb játékosok jó versenyhelyzetet tartanak fenn, míg az Australian Open Karatsev sötét lova egyre stabilabbá válik, és lehet, hogy ebben az állomáson újra eljátszhatja a sötét ló szerepet!

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)