Messi kimaradt! Argentína 2-0-ra legyőzte Lengyelországot, így bejutott a 16. közé

01-12-2022

December 1-jén, pekingi idő szerint hajnali 3 órakor a 974 stadionban rendezték meg a Lengyelország–Argentína mérkőzést a katari világbajnokság C-csoportjában. McAllister és Alvarez góljaival Argentína 2-0-ra legyőzte Lengyelországot, két győzelemből és egy vereségből 6 pontot gyűjtött, így csoportelsőként kvalifikálta magát, Lengyelország pedig a csoport második helyére jutott.

Argentína módosította a kezdőcsapatot. Alvarez lépett előre az élvonalban, Messi és Di Maria kezdett. A középpályás partnere McAllister, Enzo Fernandez és DePaul volt. A védők Acuna és Horta Mendy, Romero és Molina egy hátsó négyest alkotnak, a kaput pedig Damian Martinez őrzi.

Lengyelország is módosította kezdőcsapatát, Swiederski és Lewandowski kettős csatárként működött együtt. Zelinski vezeti a középpályát Szczesnyvel a kapuban.

A meccs elején nem volt gyors mindkét fél tempója. A 7. percben Messi szabadult meg a labdától az első pályán, és egy alacsony lövést végzett. Szczesny a földre esett és átölelte a labdát.

A 10. percben Messi csorbálta ki a labdát a védő elől, és kis szögből lőtt, amit Szczesny hárított az alsóról. A 16. percben Messi adott középről egy hosszú beadást, Acuña pedig megszerezte a labdát, és a védőtől megszabadulva eltévesztett.

Argentína szilárdan irányította a ritmust, Lengyelország pedig elsősorban a szett- és szögletrúgásokra támaszkodott, hogy veszélyt jelentsen. A 27. percben Argentína szélről áttört, és fordított háromszögben továbbította a labdát. Miután Alvarez követte a lövést, és blokkolták, Acuna követte egy lövést, és elsuhant. A 29. percben Lengyelország passzolta előre a labdát, Swiederski pedig tartotta a gólt, és nem sikerült megfognia.

A 35. percben az argentin középpályás továbbjutott, McAllister passzolt át, Alvarez labdaszerzés után betört a büntetőterületre és direkt lőtt, a labdát Szczesny blokkolta, Messi tartotta a fejessel és találkozott Szczesnyvel Az ütközést követően a játékvezető úgy ítélte meg, hogy Szczesny szabálytalankodott a VAR felülvizsgálata után, és az argentin csapat büntetőt nyert.

Messi végezte el a büntetőt, Szczesny pedig a kapu elé állt. A játékvezető sípolása után Messi odarohant és lőtt, Szczesny kinyújtotta a karját, hogy hárítsa a büntetőt, és így is 0-0 volt az állás. Szczesny másodszor hárított büntetőt ezen a világbajnokságon.

Ezt követően Alvarez és Dima egymás után lőtt, mindkettőt Szczesny védte. Az első félidőben Szczesny remekül teljesített, 7 Argentína lövést hárított és egy büntetőt is megtett. 0-0-s döntetlent játszott a két fél.

A második félidő elején a lengyel csapat cserekorrekciókat hajtott végre, Skurahi és Kaminski pedig feltűnt a színpadon, akik a támadóképességüket kívánták az oldalon erősíteni.

A 46. percben az argentin csapat oldalról passzolta be a labdát. Di Maria és Molina folyamatosan passzolt. Molina passzolt az alsó vonalról. Ajtó. Argentína villámgólt lőtt, és 1-0-ra vezette Lengyelországot.

Az eredmény átírása után a lengyel csapat továbbra is kereste a magasban történő támadás lehetőségeit. A 49. percben a lengyel csapat végzett el szabadrúgást, Glick pedig kissé mellé fejelte a labdát. Az 58. percben az argentin csapat cserélt, Di Maria és Acuna cserélt, Paredes és Tagliafico játszott.

A 60. percben Messi passzolt egy hosszúra, és a szélről beívelő Tagliaficohoz irányította a labdát. Tagliafico passzolt, McAllister pedig tartotta a lépést a lövéssel, Szczesny védte. A 63. percben Lengyelország hibázott a labda beadásánál a hátsó pályán. A labdalopás után Messi továbbjutott a labdával.

A 67. percben Argentína egymás utáni oldalpasszait követően Enzo Fernandez előrelökése után Alvarez szerzett labdát és szabadult meg a védelemtől, majd a távoli sarokba lőtt. Szczesny ugyan hozzáért a labdához, de a labda így is a hálóba repült. Argentína 2-0 Lengyelország, az eredmény bővült.

Argentína tovább támadott, Enzo Fernandez átlépte a tizenhatost, Messi tartotta a lökést, Szczesny blokkolta. A lengyel csapat folytatta a cseréket, Janjejczyk váltotta Bereshinskit. A 72. percben Messi szerzett labdát és passzolt tovább. Miután Alvarez a tizenhatosba vezette a labdát, kilőtte a kapu felső sarkát, és a labda az oldalhálóba csattant. Az argentin csapat cseréket hajtott végre, Enzo Fernandez és Alvarez helyére Pesella és Lautaro Martinez került.

A 83. percben is folytatta a cseréket a két fél. Lengyelország Krehowiak helyére Piantek, Argentína McAllister helyére Almada került. A 85. percben Kiviol hibázott a labda visszaadásánál. Miután Lautaro Martinez egymaga betört a tizenhatosra, a kapu mellé ütötte a kaput.

Belépve a leállási időbe Argentína kettészakadt, Tagliafico tartotta a lépést a lövéssel, Szczesny védte. A leállás ötödik percében Messi tartotta középen a labdát, Lewandowski pedig szabálytalanság miatt buktatta Messit.

Argentína végül 2-0-ra legyőzte Lengyelországot, és a csoportelső 6 ponttal továbbjutott a kieséses körbe. A kieséses körben Ausztrália, a D-csoport második helyezettje lesz. Lengyelország 4 pontot gyűjtött, és Mexikót verte, így gólkülönbséggel jutott a kieséses körbe. A D-csoport élvonalbeli francia csapatával mérkőznek meg.

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)