Németország nyer, és továbbra is kiesik, két egymást követő vb-csoportba nem jutott be

02-12-2022

Pekingi idő szerint december 2-án a hajnali órákban véget ért a 2022-es katari világbajnokság E-csoportjának utolsó fordulója. A négyszeres vb-bajnok Németország egyszer 1-2-re kikapott, zsinórban 3 gólt szerzett, és 4-2-re legyőzte Costa Ricát. Ugyanebben a csoportban azonban egy másik meccs miatt a japán csapat legyőzte a spanyol csapatot. A német csapat és Spanyolország 4 pontot szerzett. A gólkülönbség hátránya miatt csoportharmadik helyen álltak.

A két fordulóban mindössze 1 pontot szerzett német csapat az E csoport legkedvezőtlenebb csapata. Ezen a meccsen a"Germán szekér"Spanyolországot és Japánt a Costa Rica-i csapat legyőzése és a nagyobb gólkülönbségre való törekvés alapján kell néznie. A csapat eredménye döntheti el, hogy a csoport bejut-e. Ezzel szemben a már 3 ponttal rendelkező Costa Rica csapata bezárja a csoportselejtezőt, ha ezen a meccsen meg tudja győzni a német csapatot.

Flick német edző egy 4231-es formációt alakított ki. Kimmich, aki korábban a védekező középpályás volt, a Bayern Münchenben debütált, visszatért a jobb hátsó pozícióba. Bayern csapattársai, Gretzka és Gundogan Partner védekező középpályása. A támadóvégen Muller az egyedüli csatár, mögötte három támadócsatár, Sane, Musiala és Gnabry, kiemelkedő sebességgel és technikával. Érdemes megjegyezni, hogy a német kapus, Neuer immár 19. alkalommal lép pályára a világbajnokságon. A legendás brazil kapust, Taffarelt is felülmúlta, és ő lett a legtöbbször fellépő kapus a világbajnokságon.

A nyitás után nyomasztó játékstílushoz folyamodott a német csapat. A középpályások aktívan nyomták az ellenfél labdatartóját, és labdalopás után a helyszínen kontráztak. Musiala a második percben fejezte be a lövést, de sajnos az ellenfél kapusa, Navas megoldotta. A 10. percben egyszerű oldal- és center taktikát játszott a német csapat. A szélső védő Raum keresztbe adott, Gnabry pedig megrázta a fejét a tizenhatoson belül, és 1-0-t szerzett.

A bekapott gól után a Costa Rica-i csapat a középpályás sajtót is megerősítette, és két szélső áttörésre támaszkodott a veszélyhelyzet kialakításánál. A német csapat védősora magas és erős, és nem félnek az ellenfél alsó passzától, ami szintén nagyban csökkenti a Costa Rica-iak támadóhatékonyságát.

Ez a játék, a 39 éves francia női játékvezető, Stephanie Frappal, a férfi világbajnokság történetének első női játékvezetőjeként hívta játéknak. A nyitás után is nagy figyelmet fordított a játék gördülékenységének megőrzésére, és nem vitte túlzásba. Szabálytalanságot írnak ki, és a játékot leállítják. A német csapat látva, hogy a játékvezetői büntetőtábla nem szigorú, fokozta a fizikai összecsapást, és ostromot alakított ki az ellenfél tizenhatosának elején. Mushala és Gnabry egymás után hagyta ki a jó lövéseket a tizenhatoson belül. Az első félidő vége előtt a Costa Rica-iak csodálatos passzt küldtek a pályáról, Fuller tizenhatosban leadott ziccerét Neuer hárította, a németek pedig megúszták. Az egész első félidőben a német csapat magasan, 69%-kal birtokolta a labdát.

A második félidőben a német csapat sokáig nem tudta növelni az állást. Frick a középpályás Gundogan helyére Phil Krugert vette át, és minden erejével támadott. Az 58. percben a Costa Rica-iak klasszis kontrát játszottak, Tejeda egy kapu előtti pótlövésből egyenlített, 1-1. A labda átadása után a német csapat átlökte a táblát. Mushala és Rudiger három egymást követő lövését utasította el a kapufa mellett 8 percen belül.

Míg a német szurkolók még a csapatért sóhajtoztak, a Costa Rica-iak ismét betaláltak! A 70. percben oldalról passzolt a Costa Rica-i csapat. Miután több magas játékos egymás után fejelte a labdát, Vargas gólt szerzett a kapu előtti közelharcban, 2:1. 3 perc elteltével a kispadról leszálló Havertz egyenlített a német csapatnak. 2:2. A 76. percben Phil Kruger lövését védte Navas.

A német csapat nem adta fel erőfeszítéseit. A 85. percben Gnabry beadása után Haverts rohant a kapuba, leszúrta és betalált, és ismét 3-2-re vezetett a német csapat. A szünetben Sane segített Phil Kruegernek, hogy növelje az állást, 4-2.

Mivel a japán csapat ugyanabban a csoportban egy másik meccsen 2-1-re legyőzte Spanyolországot, a 4-2-re nyerő német csapat 4 pontot és 1 gólkülönbséget szerzett, így 4 ponttal, de 6 góllal áll. A spanyol csapat után a csoport harmadik helyén álltak, és kihagyták a nyolcaddöntőt.

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)