Francia Kupa-Messi kirúgja Ramost, hogy gólt szerezzen + pontokat küldjön, Paris 1-2 Marseille kimarad a legjobb 8 között

09-02-2023

Február 9-én, pekingi idő szerint hajnali 4:10-kor folytatódott a Francia Kupa nyolcaddöntője a 22/23-as szezonban. A Velodrome Stadionban a Paris Saint-Germain 1-2-re kikapott a Marseille vendégeként, és kimaradt a negyeddöntőből. Sanchez nyitotta meg a gólt Ramos büntetőjével, aki egyenlített Parisnak, Malinowski pedig a Marseille-nek szerezte a győztes gólt.

Mbappe fegyverszünet sérülés miatt, Neymar visszatért sérüléséből, Verratti pedig az eltiltás feloldása után. A 3. percben Ashraf egy labdát eltalálóval találkozott a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig nem volt hajlandó büntetőrúgást kiírni. A 4. percben Neymar adott be közvetlen beadást a középpályáról. Nuno Mendes bal lábbal lőtt a tizenhatos bal oldaláról, és csodával határos módon Paul Lopez védte. A 6. percben Yundale lendületesen lőtt bal lábbal az ív jobb oldaláról a tizenhatoson belül, Donnarumma pedig fél kézzel a lécről repítette ki a labdát. A 21. percben Kolasinac bal lábbal lőtt a tizenhatos bal oldaláról, és a labda kissé elkerülte a kapufát. A 25. percben Guendouzi jobb lábfejével a tizenhatos tetejéről ívelt be, Ramos pedig az alsó vonalról blokkolta a labdát.

A 29. percben Ramos a tizenhatoson belül hátulról buktatta Yundale-t, a játékvezető pedig kifütyült egy büntetőt. Alexis Sanchez cselezte Donnarummát, és jobb lábbal a jobb alsó sarokba tolta a labdát. 1-0, a Marseille nyitotta a gólt!

A 38. percben Messi végzett el szabadrúgást bal lábbal a tizenhatos tetejéről. A labda megkerülte a falat, és kissé elkerülte a közeli kapufát. Egy perccel később Neymar jobb lábbal lőtt le a tizenhatos tetejéről, a labda a távoli kapufán csattant és visszapattant a pályára. A 45. percben Messi jobb lábbal lőtt le a tizenhatos jobb oldaláról, majd a labda a törés után elsuhant a kapu mellett. Az első félidő leállásának második percében Neymar adott be a bal sarokból, Ramos pedig fejessel lőtt kapura. 1-1, a Paris egyenlített!

Az 58. percben Alexis Sanchez jobb lábas lövését a tizenhatos jobb oldaláról blokkolták, Malinowski bal lábbal a tizenhatos ívéről érkező heves röplabda pedig a kaput törte. 2-1, ismét a Marseille vezet! A 80. percben Neymar tört át középre és szerezte meg a gólt. Messi megdörzsölte a bal lábát a tizenhatos közepén, és kissé a léc fölé lőtt. A 92. percben Nuno Mendes bal oldali beadást mutatott be. A labda a keresztlécen csattant és visszapattant a pályára. Ramos fejes gólt szerzett a tizenhatoson belül, de előbb les volt. A Párizs végül 1-2-re kikapott a Marseille-től, és nem jutott tovább a Francia Kupa legjobb 8 közé.

Felállások mindkét oldalon:

Marseille (3-4-3): 1-Paul Lopez/2-Mbemba, 4-Gigot, 3-Kolasinac (63'12-Carbore)/9-Yundell (86'14-Onassi), 5-Longhier, 8- Vertu, 7-Klaus/6-Guendouzi, 10-Alexis Sanchez (90'15-Victor Vitini Asia), 11-Malinowski

Paris Saint-Germain (4-1-3-2): 1-Donnarumma/2-Ashraf, 5-Marquinhos, 4-Ramos, 3-Nuno Mendes/9- Danilo Pereira (63'19-Zaire Emery)/8- Fabian Ruiz, 7-Vitinia (63'15-Ekitik), 6-Villa Tie (76'18-Soller)/10-Messi, 11-Neymar

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)