Franciaország két fő játékosa megbántotta a búcsút Cristiano Ronaldo újra bevezeti a vihart

26-10-2022

A 2022-es katari világbajnokság novemberben veszi kezdetét, és a bajnokság nagy kedvencei is közelednek a sor utolsó vetítési szakaszához. Összefoglalva az elmúlt hetet, bemutatjuk nemzetközi megfigyeléseinket az elmúlt hét legjobb csapatairól.

Brazília:

Alisson (Liverpool)

Az utolsó fordulóban a Manchester City elleni győztes gólpasszt követően Alisson ismét a Liverpool győzelmének abszolút hőse lett. A West Ham elleni hétközi bajnokin Alisson megőrizte a vezetést a Liverpoolnak. A 43. percben Joe Gomez kirúgta Bowent a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. De Alisson helyesen ítélte meg Bowen büntetőjének irányát, és egy oldalrúgással kivédte a büntetőt, megakadályozva ezzel a West Hamet az egyenlítésben.

Casemiro (Manchester United)

A hétvégi Chelsea elleni bajnokin Casemiro visszaszámlált a Manchester Unitednek. A második félidő leállításának 4. percében Luke Shaw 45 fokos labdát adott a bal oldalon, Casemiro pedig a kapuba bólintott. A Chelsea kapusa, Kepa kipattant, de nem sikerült megakadályoznia a labda kiesését, végül a bal kapufát találta el és a kapuba pattant. A Manchester United az utolsó pillanatban egyenlített 1-1-re.

Vinicius (Real Madrid)

A hétvégi Sevilla elleni bajnokin Vinicius két gólpasszal járult hozzá. Az 5. percben Vinicius balról vágott be, és belépett a tizenhatosba. A szöglet megdöntése után keresztbe adott és keresztbe gurított, így Modric könnyedén lökte az üres kaput és gólt szerzett, 1-0-ra vezetett a Real Madrid. A 78. percben Vinicius egykezes lehetőséggel szembesült, hogy önfeledten szerezze meg a labdát, Vazqueznek segítette üres kaput, és ismét 2-1-re vezetett a Real Madrid.

【Franciaország】

Borító (Chelsea)

Kante sérülésekkel küzdött, miután augusztusban a Tottenham ellen szenvedett combizom-sérülést. Helyi idő szerint október 18-án azonban a Chelsea hivatalosan bejelentette, hogy Kantét sikeresen megműtötték, és várhatóan négy hónapig lesz kihagyva. Ez egyben azt is jelenti, hogy a franciák kihagyják a világbajnokságot.

Benzema (Real Madrid)

Az Aranylabdát éppen most elnyerő Benzemának nem volt szerencséje. Az Elche elleni hétközi bajnoki mérkőzésen Benzema 2 gólt és 1 gólpasszt jegyzett, és érvénytelennek minősítették. Az 5. percben Vinicius adott be egyenes passzt a tizenhatos ívének bal oldalán, Rodrigo középre ívelt, Benzema pedig lökött és gólt szerzett, de Rodrigot kifütyülték lesnek, így a gól érvénytelen volt. A 25. percben Benzema és Alaba ütközött a falnak a tizenhatos előterében. Utóbbi lökött és betalált a tizenhatoson belül, de ezúttal Benzema tért vissza lesből, és a gól érvénytelen volt. A 60. percben Kroos adott be egy hosszú beadást a jobb oldalon a középpályáról, Carvajal pedig középre ívelt. Benzema megállította a labdát a mellkasban, és betalált, de Carvajal les miatt a gól érvénytelen volt. nem volt t egészen a 75. percig, amit Benzema szerzett. Mr. Golden Ball és Rodrigo befejezte a fallal való ütközést, és a tizenhatos bal alsó sarkából online lökték be a kaput, és sikerült is.

Lloris (Tottenham Hotspur)

A Manchester United elleni hétközi bajnokin, bár a Tottenham 0-2-re kikapott, Lori kapus remekül játszott. A meccsen Lori háromszor védte Rashford fenyegető lövését, és a védések száma az egész meccsen 8 volt. Ha nem Lori ismétlődő támadásai lettek volna, a Tottenhamet talán legyőzte volna a Manchester United az Old Traffordon.

A Newcastle ellen azonban a hétvégi bajnokin Lori lett a csapat bűnöse. A 31. percben Lori a tizenhatoson kívül támadott, hogy tisztázzon, de hibázott, ütközött az ellenfél játékosával, így az ellenfél üres kapuba rúgott. A 40. percben Lori nagy rúgása közvetlenül a saját térfelén tört meg, majd Almiron kisszögletű lökését nem sikerült kivédenie, így a Tottenham 0-2-re alulmaradt.

Rabiot (Juventus)

Az Empoli elleni hétvégi bajnokin Rabiot nagy győzelemhez segítette a Juventust. A 82. percben Cuadrado végzett bal oldali szögletet, Rabiot pedig a kapuba bólintott. Vicario kapus ugyan kivédte a labdát, de a játékvezető megerősítette, hogy a labda összességében áthaladt a gólvonalon, és a gól érvényes volt. A leállítási idő 4. percében a Juventus adott középen egyenes passzt, Danilo pedig a tizenhatoson belül adott középre. Rabiot könnyedén lökte és gólt szerzett, így 4-0-ra zárta az állást. 12 percen belül Rabiot két gólt szerzett. Jó műsor.

Maine (AC Milan)

A Maine-t a szeptemberi válogatott meccsen szerzett sérülése miatt eddig kihagyták. Pioli, a Milan edzője a közelmúltban megerősítette, hogy Meignan jövő év januárjáig sérült lesz, kihagyva a közelgő világbajnokságot. Sajtóértesülések szerint azonban maga Meignan is abban reménykedik, hogy részt vehet a világbajnokságon. A végső döntést a francia edzői stáb és az egészségügyi stáb hozza meg.

Mbappe (Paris Saint-Germain)

A hétvégi bajnokságban az Ajaccio ellen Mbappe 2 lövést és 1 passzt végzett. A 23. percben a párizsi középpályás szerzett labdát, Mbappe fogadta Messi átadását a tizenhatos bal oldalán, majd jobb lábbal gólt szerzett, ezzel megnyílt a párizsi gól. A 78. percben Mbappe és Messi a tizenhatos előtt találta el a falat. 3 perccel később Mbappe vette át Messi egyenes beadását, és a földre esett a tizenhatos vonalán, és gólt szerzett.

Varane (Manchester United)

A hétvégi Chelsea elleni bajnokin Varane sérülés miatt hagyta el a meccset. Az 58. percben Varane ütközés nélkül megsérült, amikor hárítani próbált. A sérülés után Varane mezbe borította az arcát és sírt, helyét Lindelof vette át. Szerencsére szerint a"Csapat hírek", Varane-nél bicepsz combcsont-sérülést diagnosztizáltak a kivizsgálás után, és csak 3 hétig kell akción kívül lennie, még van remény a vb-re való felzárkózásra.

Griezmann (Atlético Madrid)

A hétvégi Betis elleni bajnokin Griezmann kétszer is betalált. Az 54. percben Griezmann végzett jobb oldali szögletet. Senki nem fogta meg a pontot a tizenhatoson belül. A labda az ellenfél védőjéhez súrlódott és a kapu túlsó végébe fordult. Az Atlético Madrid 1-0-ra vezetett. A 71. percben Cunha hátát a tizenhatos vonalának jobb oldalára döntötte. Griezmann jobb lábával kis szögből lökte. A labda behatolt a kapus kapujába, és bejutott a hálóba, így 2-0-ra vezetett az Atletico.

Dembele (Barcelona)

A hétvégén az Athletic Bilbao ellen Dembele 1 lövéssel és 3 passzal járult hozzá. A 12. percben Dembele jobb oldali távoli lövést vágott be és hárított. Lewandowski balról szerezte meg a labdát, majd keresztbe adott. Dembele fejjel a kapu előtt lőtt, megtörve ezzel a Barcelona kapuját. A 17. percben Dembele adott be egy jobb oldali beadást, és Roberto gólpassztjával megszerezte a Barcelona második gólját. A 21. percben Dembele jobbról vágott be, és ferdén a tizenhatosba ívelt. Lewandowski lőtt és gólt szerzett, így a Barcelona 3-0-ra vezetett. A 72. percben Dembele az előírás szerint bevette a gyógyszert, és egy jobb oldali átlós dugó segítette Ferran Torrest a gólszerzéshez, a Barcelona pedig 4-0-ra vezetett.

【Argentína】

Messi (Paris Saint Germain)

A hétvégi, Ajaccio elleni bajnokin Messi 1 lövéssel és 2 passzal járult hozzá. A 23. percben a párizsi középpályás ellopta a labdát, Messi pedig egy szikét küldött át, amivel Mbappé megnyitotta a gólt. A 78. percben Messi és Mbappe a tizenhatos előtti falnak ütközött. Elkapták a labdát a tizenhatoson belül, és átadták a kapust, majd meglökték és gólt szereztek. A 81. percben Messi egy távoli támadáshoz cselezte le a labdát a pályáról, és egy átlövő labdát küldött a tizenhatos elé középen, ezzel segítette Mbappénak az újabb győzelmet.

Lautaro Martinez (Inter Milan)

A Fiorentina elleni hétvégi bajnokin Lautaro 2 lövést és 1 passzt végzett. Mindössze 2 perccel a nyitás után Lautaro egy finom ferde dugót küldött a jobb bordából, hogy segítse Barrerát, hogy megtörje a holtpontot. A 14. percben Lautaro a tizenhatos előterében passzolta a védőt, és bal lábával a kapu jobb alsó sarkába lőtt, így 2-0-ra vezetett az Inter Milan. A 74. percben Lautaro tört be a tizenhatosra, és tizenegyest alakított ki. Ő személyesen végezte el a büntetőt, és segített ismét 3-2-re vezetni az Inter Milant.

【Anglia】

Bellingham (Dortmund)

A hét közepén, a Hannover elleni Német Kupában Bellingham a 70. percben a tizenhatosba cselezte a labdát, így tizenegyesrúgást végzett. Személyesen végezte el a büntetőt, és 2-0-ra segítette a Dortmundot a továbbjutáshoz. A hétvégi bajnoki mérkőzésen a Stuttgart ellen ismét a Bellingham játszotta a főszerepet. A 2. percben Bellingham tizenhatosában az ívről a jobb oldalon Sule ívelte be a labdát, utóbbi alacsony szinttel ívelte át a labdát, majd Bellingham következett és betalált, megtörve ezzel a dortmundi kaput. Az 53. percben a Dortmund balról lopta el a labdát az előtérben. Bellingham megszerezte a labdát és megfordult, megszerezte a gólt és a kapu túlsó sarkából lőtt. A 72. percben Bellingham tervezte a csapat ötödik gólját is. A tizenhatos előtti átlövő labdája behatolt Stuttgartba. s védelme. Guerrero középre ívelt, Mukoko pedig könnyedén betalált.

【Németország】

Sule és Mukoko (Dortmund)

A Stuttgart ellen a hétvégi bajnokságban Sule passzolt. A 2. percben Sule kapott labdát Bellinghamtől a tizenhatos jobb oldalán, és középre ívelt, segítve utóbbit a patthelyzet megtörésében. A 12. percben Guerrero végzett el szabadrúgást a pálya bal oldaláról, Sule pedig elől lőtt kapura, így 2-0 lett az állás.

Mukoko is teljesítette a passzt. A 44. percben Mukoko a tizenhatoson belül ferdén döntötte balra az ívet, Reina pedig jobb lábbal lőtt a kapu túlsó sarkából, 3-0-ra vezetett a Dortmund. A 72. percben Mukoko fogadta Guerrero bal oldali labdáját, és könnyedén tolt egy üres kaput a kapu elé, így 5-0-ra zárta az állást.

【Portugália】

Jota (Liverpool)

A Manchester City elleni bajnokin Jotát hordágyon vitték el sérülés miatt. Október 18-án, helyi idő szerint Klopp edző megerősítette a nyilvánosság előtt, hogy Jota súlyos vádliizom-sérülést szenvedett, és néhány hónapot kihagyhat, és kihagyja a világbajnokságot. Jota azt is elmondta a közösségi médiában:"Egy csodálatos éjszaka volt az Anfielden, de számomra a legrosszabb módon ért véget. Az utolsó pillanatban az egyik álmom szertefoszlott."

Ronaldo (Manchester United)

A Tottenham elleni hétközi bajnoki mérkőzésen Cristiano Ronaldo nem lépett pályára, de a meccs után ismét a középpontba került. A játékrész 89. percében a közvetítés kamerája megörökítette Ronaldót, amint egyenesen visszasétált a játékosalagútba.

Belgium De Bruyne (Manchester City)

A hétvégi Brighton elleni bajnokin De Bruyne csodálatos világhullámot ért el. A 75. percben Bernardo Silva adott bal oldalról középre. De Bruyne megállította a labdát a tizenhatos tetején, és igazította távoli lövését. A labda átívelte a kapust, és a kapu bal felső sarkába repült. 3-1 az állás.

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)