Belgium férfi labdarúgó -válogatott

01-09-2021

A Belgiium férfi férfi labdarúgó -válogatott Belgium nemzeti labdarúgó -válogatottja.

A Belga Labdarúgó Szövetség irányítja, és nemzetközi A-szintű mérkőzéseken vesz részt.

football

Korábban jó eredményeket értek el nemzetközi versenyeken.

Már az 1930 -as és 1950 -es években játszottak a világbajnokság döntőjében. Miután a nyolcaddöntőben legyőzte Spanyolországot,

ben Argentínától 0: 2 -re legyőzték őket negyeddöntőben, majd a harmadik helyen.

12 yarddal vesztett Franciaországba, és negyedik lett.

football sports

Ben jól teljesítettek Európa Kupa, a harmadik helyet szerezte meg az 1972-ben ,, amelyet ők rendeztek, és második helyezett lett a Nemzetek Európai Kupájában 1980-ban.

Belgium arany- és bronzérmet szerzett az 1920 -as és 1900 -as olimpiák futballversenyein,

és az úgynevezett "Európai Vörös Ördögök". Jól szerepeltek a nemzetközi labdarúgó A-szintű versenyek történetében.

Belgium az első világbajnoki csapatok egyike.

Az 1986 -os mexikói világbajnokságon a negyeddöntőben legyőzték Spanyolországot, de ők az elődöntőben Argentínát győzték le 0: 2 -re.

Ezután a harmadik helyen vereséget szenvedtek Franciaországtól, és megszerezték a harmadik helyet.

Az Európa Kupa pedig jól teljesített, az általuk rendezett 1972-es Európa Kupában a harmadik helyet szerezte meg, és az 1980-as Európa-kupa második helyezettje lett.

Belgium az 1920 -as és az 1900 -as olimpián is arany- és bronzérmet szerzett a futballversenyeken.

2015. november 5 -én a FIFA által meghirdetett válogatott ranglistán Belgium a történelem során először az első helyen végzett.

A 2018 -as oroszországi világbajnokságon Belgium végül elnyerte a harmadik helyet, ezzel a világbajnokság csapattörténelemének legjobb rekordját hozta létre.

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)