Argentína 3-0-ra legyőzte Horvátországot, így bejutott a döntőbe

14-12-2022

Argentína győzelmet ünnepel

Pekingi idő szerint 14-én kora reggel rendezték meg első elődöntőjét a 2022-es katari világbajnokságon. Az argentin csapat 3-0-ra legyőzte Horvátországot és bejutott a döntőbe. Argentína 8 év után jutott újra a vb-döntőbe.

Argentína legyőzte Horvátországot

Az argentin csapat ennek az elődöntőnek az elején nem akart támadni, hanem biztos védekezés alapján kivárta a lehetőséget, hogy kontrázzon a horvát csapat ellen. A 33. percben Alvarez egy kézzel ellentámadásba lendült, majd az ellenfél kapusa, Livakovic buktatta. A játékvezető határozottan tizenegyest ítélt. Messi egyik napról a másikra elérte, és létrehozta az argentin csapat történetének világbajnoki gólrekordját. Ez a gól egyben fordulópontot is jelentett a játékban. Horvátország még mindig sokkos állapotban volt. Argentína 5 perc után növelte előnyét. Ez egy újabb gyors kontratámadás volt egy szögletrúgás után. Alvarez egészen a tizenhatoson belülre ment. A horvát védő két gólt rúgott, egyik sem járt sikerrel, a labda végül folyamatos lepattanók után Alvarez lábára esett.

A második félidőben csapatokat küldött ki a horvát csapat, de a hatás nem volt jó. Ellenkezőleg, az argentin csapat kontratámadása még lenyűgözőbb volt. A 68. percben Messi a tizenhatos jobb oldalán szabadult meg Gwadiol védésétől, és fordított háromszögben továbbította a labdát. Alvarez egy söpréssel követte a győzelmet. A Manchester Cityben futballozó 22 éves sztár 4 gólt szerzett ezen a vb-n, és ő lett a harmadik játékos ebben az évszázadban, aki kétszer is betalált a világbajnokság elődöntőjében. Az előző kettő Németország volt 2014-ben. Cross és Schurrle.

A horvát csapat tehetetlenségét látva a 80. percben lecserélte a mag Modricot. A 37 éves veterán mindent beleadott a csapatért, vb-útja lényegében véget is ért."Varázsfuvola"megérdemli minden futballszerető tiszteletét.

Mind az 5 elődöntőt megnyerte

Argentína Horvátország elleni veresége lehetővé tette a csapatnak, hogy megőrizze a rekordot – megnyerte mind az öt világbajnoki elődöntőt, és megtartotta a legtöbb nevezést a veretlen csapatok között. Az öt alkalom a következő: 6-1 Egyesült Államok 1930-ban; 2-0 Belgium 1986-ban; 4-3 Olaszország (büntetőpárbaj) 1990-ben; 4-2 Hollandia (büntetőpárbaj) 2014-ben; 3-0 Horvátország 2022-ben.

Valójában a meccs előtt nem mindenki volt optimista Argentínával kapcsolatban. Sok szurkoló úgy gondolja, hogy Horvátország szívós küzdőszellemével ismét fel tudja tartani Argentínát, sőt hosszabbításba és büntetőpárbajba is vezetheti a meccset.

De a foci kerek. Argentína alapvetően nem találkozott túl sok kihívással ebben a játékban, és könnyedén legyőzte a szívós Horvátországot. A statisztikák szerint az argentin csapat 3-0-s meccse a világbajnoki elődöntők történetének legnagyobb kapott gól nélküli győzelme.

Szerezd meg a legújabb árat? A lehető leghamarabb válaszolunk (12 órán belül)